‘Fiyat düşünce altına talep arttı’

Altının fiyatının düşüşe geçtiğini belirten kuyumcu esnafı Rahmi Cömert, altının düşmesiyle birlikte vatandaşın altına ilgi gösterdiğini dile getirerek, altın almanın tam zamanı olduğunu söyledi.
Geçtiğimiz aylarda gramı bin 200 liraya kadar yükselen altın, şu anda bin 127 liraya kadar geriledi.
Altın fiyatında yaşanan gerilemeyle birlikte vatandaşların altına daha çok talep gösterdiğini söyleyen kuyumcu esnafı Rahmi Cömert, “Altın fiyatları piyasaların yurtiçinde ve yurtdışında olan etkenleriyle alıcısına alım fırsatı yaratmaktadır. Bu suni bir düşüştür. Altı gördüğü rakamları hızlı bir şeklide görebilir. Parası olan yatarım yapmak isteyen kişiler paralarını altına yatırmalarını öneriyorum. Her zaman söylediğim gibi altın en güvenli limandır. Şu anda da çok güzel bir alım fırsatı yaratmıştır. Şu anda altının gramı bin 127 liradan satılmaktadır. Bin 200, bin 250 lirayı gördük. Aşağı yukarı 100 lira geri dönüş oldu. Ben bu bir fırsattır diyorum. Parası varsa altına yatırmalarını söylüyorum.” Şeklinde konuştu
“ŞU ANDA ALTINA TALEP VAR”
Şu anda altına bir talep olduğunu ifade eden Cömert, “Önümüzde bir kriz var. Daha krizi hiç kimse hissetmedi. Piyasalara yansıyan herhangi bir olay yok. Her ay sonunda zaten fiyatlarımız geri gelir. Ayın sonu olması, faizlerin geri çekilmesi altının ONS’unu geri çekmiştir. Dolar ve avro olduğu yerde durmaktadır. ONS’un yükselmesiyle birlikte altının hızlı bir şeklide bin 200, bin 300’leri göreceğine inanıyorum. Bütün ekonomistlerin bütün yatırımcıların söylediği altının çok geri kaldığı yıl sonunda 2 bin lira olacağını söylüyorlar. Şu anda piyasalara baktığımız zaman diğer emsallere göre altın en düşük olan maden. Şu anda da iyi bir talep var. Parası olanları parasını ivedilikle altına yatırdığını görüyoruz.” Diye konuştu.
‘BU FIRSATLARIN GERİ GELMEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM’
Altın fiyatların düşmesiyle alım fırsatı oluştuğunu ifade eden Cömert, bu fırsatların bir daha gelemeyebileceğini belirtti. Cömert, “Altının şu anda alım fırsatı yarattığını ve bunların kesinlikle geri gelmeyeceğini düşünüyorum. Bunların dip fiyat olduğunu söylüyorum. Bin 120 liradan daha aşağıya geleceğini düşünmüyorum. Paralarını altına yatırmalarını öneriyorum.” Sözlerine yer verdi. (Haber merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir