Bölgede açıldığı günden beri adından söz ettiren TED Edirne Koleji Liseye Geçiş Sınavı’nda
(LGS) büyük başarılar elde etmeye devam ediyor. 2019 yılından beri LGS sınavlarına öğrenci hazırlayan TED Edirne Koleji 5 yıldır birinci çıkartıyor.

Bölgenin en büyük eğitim yatırım projelerinden olan TED Edirne Koleji’nde öğrenciler büyük başarılara imza atmaya devam ediyor.

Açıldığı 2019 yılından bugüne öğretmen ve idareci karolarıyla öğrencilerin eğitimine ve gelişimine destek veren TED Edirne Koleji LGS sınavlarında elde edilmesi zor başarılar kazanıyor.

Okul, son 5 yılda gerçekleştirilen LGS sınavlarında öğrencilerinin başarılarıyla adından söz ettiriyor.

Bu yıl 2 Haziran’da gerçekleştirilen LGS sınavına 1 milyon 38 bin 192 öğrenci katıldı.

Toplam 90 sorunun yer aldığı sınavda tüm sorulara doğru yanıt veren TED Edirne Koleji öğrencisi Doruk Taha Güven tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puan aldı ve ‘Türkiye Birincisi’ oldu.

Güven, planlı, düzenli ve sistematik bir şekilde sınavlara hazırlandığını söyledi.

Başarısının sırrını paylaşan Güven, “Bugün çalıştım yarın çalışmayayım gibi değil de daha düzenli ve planlı bir şekilde belirli bir saatte masanın başına oturup belirli bir saatte masanın başından kalkıyordum. Öğretmenlerim ve ailem sağ olsun planladık. Eve gidiyordum, biraz dinlenip dersin başına oturuyordum. İki üç saat çalışıp masanın başından kalkıp yine dinlenmeye çıkıyordum. Önce haziran ayında bir dinlensinler bence sonra zaten yoğun bir tempoya girecekler. Dersi bence derste dinlesinler. Çok önceden çalışmanın da lüzmü yok. En çok türkçe ve fen zorlamıştı, matematik geçen yıllara göre bir tık daha kolay gelmişti bana ama üstesinden geldim.” Dedi. (Haber merkezi)

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir