Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi (UPEK) Başkanı Barış Atkoşan, Bulgaristan’dan Edirne’ye gelen turistlerin sayısında yaşanan Bulgar müşteri sayısının azalması üzerine Edirne Valisi Yunus Sezer ile görüşme gerçekleştirildiğini açıkladı. Edirne Pazarcılar Manavlar ve Seyyar Satıcılar Odası Başkanı Şeref Hasır’ın, Vali Sezer ile görüştüğünü aktardı. Atkoşan, Vali Sezer’in sınır kapısında 2 peronun Bulgaristan plakalı araçlara tahsis edilebileceği konusunda olumlu bir tutumunun olduğunu müjdeledi.

Edirne’de her yıl gurbetçilerin yurda dönmeye başlaması ile ile oluşan sınır kapısında ki kuyruklar, Bulgaristan’dan ülkemize gelen turist sayısında düşüşe neden oluyor. Sınırda uzun kuyruklarda beklemek istemeyen Bulgaristan vatandaşları için ayrı bir peron uygulaması başlayabilir. UPEK Başkanı Barış Atkoşan, yaptığı açıklamada Edirne Valisi Yunus Sezer’e bu taleplerini ilettiklerini ve Vali Sezer’in de konuya sıcak yaklaştığını belirtti.  Atkoşan, Edirne Pazarcılar Manavlar ve Seyyar Satıcılar Odası Başkanı Şeref Hasır’ın Vali Sezer ile görüşerek, Kapıkule Sınır Kapısı’nda yoğunluk olması halinde Bulgaristan plakalı araçlar için 2 peronun ayrılması talebini ilettiğini söyledi.

VALİMİZ SON DERECE OLUMLU BAKIYOR”

Atkoşan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Sayın Valimizden Pazarcılar Odası Başkanımız Şeref Hasır’ın bir randevu talebi oldu. Birlikte gidecektik ama ben katılamadım. Sayın Valimiz ile Şeref başkanımız görüştü. Sayın Valimiz son derece olumlu baktığını, kapılarda şu anda herhangi bir yoğunluğun söz konusu olmadığını, eğer kapıda böyle bir yoğunluk söz konusu olursa Bulgar plakalı araçlara 2 adet peronun geçiş için ayrılacağını söylemiş. Biz, Sayın Valimize çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Atkoşan, Kapıkule Sınır Kapısı’nda yoğunluk olmadığını her şeyin normal seyrinde devam ettiğini söyleyerek; “Şu anda herhangi bir olumsuzluk yok. Kapılarda herhangi bir yoğunluk yok. Her şey normal seyrinde. Pazarımız 2-3 hafta öncesine göre bu hafta biraz daha yoğun. Bunu da hava şartlarına bağlıyoruz. Son 2-3 hafta aşırı sıcak geçti. Dolayısıyla aşırı sıcaklarda insanlar evinden çıkmak istemiyor. Bunu da ona bağlıyoruz. Havanın bugün daha serin olmasından kaynaklı hem yerli, hem yabancı müşterilerimiz noktasında daha yoğun olduğunu gözlemliyoruz. Bu da bizim için

HIRSIZLIĞA EMNİYET ÇÖZÜMÜ

Ulus Pazarı’nda bir hafta önce yaşanan hırsızlık olayının ardından İl Emniyet Müdürlüğü’nün gerekli tedbirleri alarak, Pazar için ekip görevlerndirildiğini söyleyen Atkoşan; “Yetkili makamlarca göz ardı edilmedi. Bu hafta itibariyle polis ekiplerimiz pazarın içerisinde devriyelerini atıyorlar. Bu da tabii ki hırsızlık amacıyla pazara gelen şahısları ciddi anlamda caydırıyor. Bu hafta bu saat olmasına rağmen herhangi bir olumsuzluğumuz yok. Umarız günü böyle tamamlarız.” şeklinde konuştu.(Haber merkezi)

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir