Mimar Sinan’ın ‘Ustalık eserim’ dediği Selimiye Cami’nde 41 yıl boyunca müezzin olarak görev yapan Nadi Ersoy hayatını kaybetti. Beyaz takım elbiseleri ve yaşam tarzıyla dikkat çeken Ersoy’un cenaze namazı, Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet Akademisi Başkanı Doç. Dr. Enver Osman Kaan’ın da katıldığı törenle, hayatını adadığı Selimiye Cami’nde kılındı.
Edirne’de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Selimiye Cami’nde 41 yıl görev yapan, önceki gün geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayatını kaybeden emekli müezzin Nadi Ersoy, toprağa verildi.
Selimiye Cami’nde 41 yıl görev yapmasının ardından emekli olan Ersoy emekli olduktan sonra, ziyaret için gelenlere görev yaptığı camiyi tanıtmaya başladı. Edirne’ye gelen ziyaretçileri, cami içinde okuduğu ezan sesi ile kendisine hayran bırakan Ersoy, takım elbiseyle bisiklete binmesi, uzun beyaz saçları ve yaşam tarzıyla kenttin tanınmış simalarından biri haline geldi. Ersoy, birçok ulusal kanala da konuk oldu.
Ersoy, önceki gün, tatil için gittiği Balıkesir’in Akçay ilçesinde kalp krizi geçirdi. Hastaneye kaldırılan Ersoy, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.
Merhum Nadi Ersoy için bugün, uzun yıllar görev yaptığı Selimiye Cami’nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Ersoy’un yakınları ve sevenlerinin yanı sıra Diyanet İşleri Başkanlığı Diyanet Akademisi Başkanı Doç. Dr. Enver Osman Kaan da katıldı. Öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Doç. Dr. Kaan kısa bir konuşma yaptı. (Haber merkezi)

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir