Trakya Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü 100. Yıl Eğitim ve Uygulama Ormanı projesini “Cumhuriyetimizin 100. Yılında 100 Fidan” etkinliği ile hayata geçirdi. 
Doğaya uygun yaşayan, sosyal sorumluluğu gelişmiş, doğadan aldığını doğaya veren bireylerin gelişimine katkıda bulunmak ve aynı zamanda Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü, Eczacılık Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı öğrencileri için eğitim alanı oluşturmak hedefi ile yola çıkılan ve içereceği farklı familya ve türlere ait örnekleri bir arada barındırarak öğrencilerin farklı ağaçları aynı alanda görmesi ve karşılaştırma yapmasını sağlamak amacıyla ortaya konulan proje kapsamında “Cumhuriyetimizin 100. Yılı” anısına 24 Kasım günü, T.Ü. Balkan Arboretumu Karışık Orman Alanı olarak ayrılan alanda 100 fidan toprakla buluşturuldu.

Fen Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Zaim’in Cumhuriyetimizin 100. Yılı ve bu kıymetli gün anısına düzenlenen etkinliğin amaç ve önemini ifade ettiği konuşmasının ardından söz alan Biyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Çamlıtepe etkinliğin gerçekleştirildiği günün önemine değindiği konuşmasını, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün “Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, delalettir.” sözüyle vurgulayarak sonlandırdı. Zaim ve Çamlıtepe, fidanların temini konusunda destek veren fidanlık müdürlüklerine ve dikim etkinliğine katılan tüm öğretim elemanları ile öğrencilere teşekkürlerini dile getirdiler.

Açılış konuşmalarının ardından etkinlik, öğretim üyeleri ve öğrencilerin birlikte fidan dikimi ile sona erdi.(Haber Merkezi)

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir