Tütüncü’den 8 Mart mesajı

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Dr. Serpil Tütüncü, tüm kadıların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı. Tütüncü, “Kadınların gece yarısı sokakta arkasına bakmayacağı günleri hep birlikte inşa edene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz.” Dedi.
İYİ Parti Edirne İl Başkanı Dr. Serpil Tütüncü, kadınların eşit temsil için çalışacaklarını belirtti. Tütüncü, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Tütüncü, yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi;
“Bugün kadınlarımızın günü. Mustafa Kemal Atatürk ‘Dünya üzerinde gördüğümüz her şey kadının eseridir’ sözüyle kadınlara verdiği değeri anlatmıştır. Bizler de tarlada, evde, okulda yaşamın her alanında dokunduğu her yeri cennet bahçesine çeviren kadınların daha güvenilir eşit hak ve eşit temsil ile daha görünür kılınması önündeki en büyük engelleri hep birlikte yok edeceğiz. Kadını sadece çocuk doğuran, evde ailesine bakan bireyler olarak düşünen, kahkahasından rahatsız olan, eğitimini engelleyen, kadın cinayetlerini politikleştiren bu düzeni hep birlikte yıkacağız. Kadınların gece yarısı sokakta arkasına bakmayacağı günleri hep birlikte inşa edene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz. Kadın ve erkek arasında eksikliği, noksanlığı kendi yarattıkları dünyalarında kadına yıkmaya çalışan herkesin dün olduğu gibi bugün, bugün olduğu gibi yarında karşısında kale gibi durmaya devam edeceğiz. Kadınların, eğitim olanaklarından yoksun bırakılmadığı, erken yaşta evlendirilmediği, cinsel ve fiziki şiddete maruz kalmadığı, iş olanakları anlamında sorunlar yaşamadığı bir ülke ve dünya umuduyla; şiddet ve istismarın olmadığı, İstanbul Sözleşmesinin tam anlamıyla uygulandığı, eğitim ve iş olanaklarının tam anlamıyla uygulandığı bir ülke özlemi ile kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum.” (Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir