‘Saadet siyasetin merkezi oldu’

Saadet Partisinin siyasetin merkezi olduğuna dikkat çeken Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ortak cumhurbaşkanı adayı olarak duyuran Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu, partimizle birlikte siyasetin merkezi haline gelmiştir. Millet İttifakı’nın bir araya gelmesinde ve süreç içerisinde kamuoyuna yansıyan birçok krizin çözülmesinde Genel Başkanımızarabulucu rolü üstlenmiştir. 13 kez bir araya gelen Millet İttifakı’nın 5 toplantısına ev sahipliği yaptık. Son 3 toplantıda ise tüm gözler İskitler’de bulunan parti genel merkezimizdeydi. Biz Genel Başkanımıza “Bilge Başkan” deriz. 6’lı masanın diğer aktörleri ise Genel Başkanımızı “Akil Adam” olarak nitelendiriliyor.” şeklinde konuştu.

Millî Görüş partilerinin yakın siyasi tarihimizde pek çok koalisyonun kurulmasında önemli roller üstlendiğine vurgu yapan Tekin, “Millet İttifakı’nın yaşadığı son krizde de arabulucu görevini üstlenen Genel Başkanımız sürecin normale dönmesinde de önemli katkılarda bulunmuştur. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun yapıcı ve birleştirici dilinin ortaya koyduğu anlayış, partimizi siyasetin merkezi haline getirmiştir.” dedi.

“MİLLÎ GÖRÜŞ PARTİLERİ HEP BİRLEŞTİRİCİ OLDU”

Millî Görüş lideri rahmetli Erbakan’ın1974 yılında MSP-CHP arasında yapılan koalisyon ile birlikte toplumun farklı kesimlerini bir araya getirdiğine vurgu yapan Tekin, “Erbakan Hocamız tüm risklerine rağmen MSP-CHP koalisyonunu gerçekleştirmişti. ArdındanMC hükümetlerinin kurulmasında da aktif rol alan Erbakan, ANAP’a karşı tüm muhalif kesimleri bir araya getirmeye de çalışmıştı. 1996 yılında Refah-Yol hükümetini kuran Erbakan, böylelikle Millî Görüş tarihi boyunca ittifak yapan ve toplumun farklı kesimlerini bir araya getiren bir hareketi ortaya çıkarmıştır.” dedi. (Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir