Meclis üyelerinin milletvekilliği istifası

AK Parti, CHP ve İYİ Parti’nin Edirne Belediye Meclis üyeleri, 14 Mayıs’taki seçimde Milletvekilliği Aday Adaylığı için meclis üyeliği görevlerinden istifa ettiler. AK Parti Belediye Meclis üyelerinden Bahattin Ulusoy ve Ayhan Dinç, CHP Belediye Meclis Üyelerinden Savaş Üner ve Ahmet Baran Yazgan, İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Necamettin Attay da milletvekili aday adaylığı için istifalarını açıkladılar. Partiler milletvekili adaylarını kendi takvimlerine göre açıklaması beklenirken, YSK’nın 10 Nisan’da kamuoyuyla paylaşacağını duyurdu.
14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesinde, Edirne Belediye Meclis üyeliği görevinden bulunan bir çok isim milletvekili aday adayı olmak için görevinden istifa etti.
BELEDİYE BAŞKANI RECEP GÜRKAN’A ZİYARET
İstifa eden Belediye Meclis üyeleri, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti. Başkan Gürkan, Milletvekilliği Aday Adaylarına yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ederek, başarılar diledi.
AK PARTİ
Belediye Meclis Üyeleri Bahattin Ulusoy ve Ayhan Dinç, AK Parti Edirne Milletvekilliği Aday Adaylığı için görevlerinden istifa etti. Ulusoy ve Dinç’ten boşalan koltuklara Murat Polat ve Serpil Sinecik’in oturması bekleniyor.
CHP
Belediye Meclis Üyesi Savaş Üner ve Ahmet Baran Yazgan, CHP Edirne Milletvekilliği Aday Adaylığı için görevlerinden istifa etti. Üner’in istifasının ardından yerel seçimlerdeki sıralamaya göre yerine Serkan Liznak gelirken, Yazgan’ın yerine de belediye meclisine CHP merkez ilçe başkanı Olcay Bakkalcı’nın görev alacağı öğrenildi.
İYİ PARTİ
İYİ Parti Belediye Meclis Üyesi Necamettin Attay, İYİ Parti Edirne Milletvekilliği Aday Adaylığı için meclis üyeliği görevini bıraktı. Necamettin Attay’ın yerine ise Çağlar Karabıçak’ın meclis üyesi olacağı öğrenildi.
İL GENEL MECLİSİ’NDE İSTİFA YOK
Edirne İl Genel Meclisi’nde Edirne Milletvekilliği için verilen bir istifa dilekçesi olmadığı öğrenilirken, dün 17:00 itibariyle sürenin dolduğu belirtildi. (Haber merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir