‘İktidarda milletvekili olmak isterim’

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, bir dönem iktidar partisinin milletvekili olarak görev yapmak istediğini belirterek, 28. Dönem Milletvekilliği için Aday Adaylığını açıkladı.
CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, parti binasında düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.
“NİYE ÜCRETSİZ VERMİYORSUNUZ?”
Şap hastalığında kullanılan aşının ücretsiz olması gerektiğini ifade eden Gaytancıoğlu, “Şap hastalığı yüzyıllardır var aynen grip gibi. Aşısı var. Aşı ile ilgili de Tarım Bakanlığı’na teşekkür ediyorum. Kısa bir süre içerisinde Atatürk’ün kurduğu Şap Enstitüsü sayesinde aşı çalışmaları yapıldı, aşısı geliştirildi ve hayvanlara veriliyor. İyi de 11 lira alınıyor. Niye ücretsiz vermiyorsunuz? Covid aşısını ücretsiz verdin, niye şap aşısını da ücretsiz vermiyorsun? 11 lira para mı diyorlar? Bir inek için 11 lira. Adamın 100 tane ineği varsa ne olacak? Şap aşısının vurulması iyi ama bu süre içerisinde ücretsiz yapılması doğru değil. Keşan’dan Edirne’ye hayvan sevkiyatı yasak, Mardin’den Urfa’ya yasak, Ankara’dan Konya’ya yasak. Hayvan pazarları kapalı ama ithalat serbest. Bu ne biçim iş? Devlette ciddiyet vardır.” Dedi.
“İKTİDAR PARTİSİNİN MİLLETVEKİLİ OLARAK GÖREV YAPMAK İSTİYORUM”
Bir gazetecinin sorusu üzerine 28. Dönem için milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptığını söyleyen Gaytancıoğlu, “Adaylık başvurumu yaptım, bize sağlanan olanaklarla uzaktan hallettik işimizi. 2015’ten beri, 8 yıldan beri Edirne’nin milletvekili olmaktan onur ve gurur duyuyorum. Partimizin verdiği her türlü görevi yapmaya çalıştım. 5 yıldan beri de arkadaşımı da kaybettim, rahmetli Erdin Bircan’ın yokluğu bizi hem derinden üzdü, hem de yokluğunu kapatabilmek için mücadelemi daha da fazla arttırdım. Toplam 8 yıldan beri Edirne’yi temsil ediyorum. Bir dönem de iktidar partisinin milletvekili olarak görev yapmak istiyorum, bu da en doğal hakkımdır diye düşünüyorum.” Şeklinde konuştu. (Haber merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir