Uluslararası Edirne Cup başlıyor

Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Güven Duvan Edirne’de her yıl yapılan Uluslararası Edirne Cup yüzme yarışlarının bu yıl 17-19 Mart tarihlerinde 4’üncüsünü gereçekleştireceklerini söyledi. Duvan Edirne Olimpik Yüzme Havuzu’nda Cuma günü başlayacak olan turnuvanın 3 gün boyunca devam edeceğini ifade etti.
Bu yıl Türkiye’nin yanı sıra, Portekiz, Makedonya, Kosova, Bulgaristan, Moldova ve Gürcistan’dan 500’ün üzerinde sporcu katılımı beklediklerini beliretn Duvan, “Tabii bunun yanında antrenörü, yöneticisi, velisi ve hakemleriyle birlikte yaklaşık 1000 kişiyi Edirne’mizde ağırlayacağız.” Dedi.
“EDİRNE CUP TÜRK YÜZME TARİHİNDE TEK ULUSLARARASI ÖZEL TURNUVA”
Uluslararası Edirne Cup Müsabakası’na; Türkiye’nin yanı sıra, Portekiz, Makedonya, Kosova, Bulgaristan, Moldova ve Gürcistan’dan 500’ün üzerinde sporcu katılımı bekledikleinri belirten Duvan, “Tabii bunun yanında antrenörü, yöneticisi, velisi ve hakemleriyle birlikte yaklaşık 1000 kişiyi Edirne’mizde ağırlayacağız. Türk yüzme tarihinde gerçekleştirilen tek uluslararası özel turnuva bu.” ifadelerini kullandı.
“OLIMPIK YÜZME HAVUZU TÜRKIYE’DE VE BALKANLAR’DAKI EN BÜYÜK TESISILERDEN”
Duvan, “Edirne Olimpik Yüzme Havuzu şu an Türkiye’de ve Balkanlar’daki en önemli yüzme tesislerinden bir tanesi. En büyük havuz da diyebiliriz. Bu yüzden de burada çok önemli organizasyonlar gerçekleştiriyoruz ve gerçekleştirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.
“EDIRNE’NIN TANITIMI VE TURIZM POTANSIYELINI ÖNE ÇIKARAN BİR TURNUVA”
Turnuvanın Edirne için önemine değine duvan, “Tabii bu Edirne’nin tanıtımı ve turizm potansiyeli açısından da çok önemli bir yer kapsıyor. Yüzme sporuyla Edirne turizmini bir arada başarıyla götürmeye devam edeceğiz. Yaklaşık 90’lı yılların başından 2000’li yılların ortasına kadar Edirne yüzmede çok başarılı bir konumdaydı. Daha sonrasında bir duraksama dönemimiz oldu. Son 5 yıl itibariyle de tekrar bir canlanma yaşadık ve önümüzdeki dönemde tekrar ilgimizden milli sporcular yetiştirerek hem Türk yüzmesinde hem de dünya yüzmesinde söz sahibi olacağız.” Şeklinde konuştu
TÜRKİYE YÜZME FEDERASYONU BAŞKAN VEKİLİ DUVAN
Duvan, “Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Başkan Vekiliyim. Eski milli yüzücüyüm. Edirne’de yüzme sporuna başladım ve Edirne’de yetiştim. Daha sonrasında Fenerbahçe ve Galatasaray spor kulüplerinde yüzdüm. 2013 yılında yüzmeyi bıraktım, Edirne’ye döndüm. İş hayatına atıldım. Daha sonrasında, önce Türkiye Yüzme Federasyonu Edirne Yüzme İl Temsilcisi olarak görev yaptım. Yaklaşık 1 yıl öncesinde de başkan vekili olarak federasyonumuz adına görevdeyim.” ifadelerini kullandı. (Haber merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir