Vali Kırbıyık 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı. Edirne’yi sağlık alanında önemli yerlere taşımak adına çalışmaların sürdüğünü ifade eden Kırbıyık, “Serhat şehrimizde gerçekleştirdiğimiz “insan odaklı hizmet” anlayışı çerçevesinde yapılan yeni yatırımlarla, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimini sağlarken, Balkanların kültür ve turizm başkenti olan Edirne’yi sağlığın ve sağlık turizminin de başkenti yapmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.” dedi.
Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Vali Kırbıyık, mesajında, sağlık çalışanlarının sağlık sisteminde en önemli paya sahip olduğunu belirtti.
Vali Kırbıyık, mesajında şu ifadeleri kullandı; “Bilim ve teknolojinin hızla geliştiği dünyamızda, hayatımızın her alanında olduğu gibi sağlık alanında da sürekli yeni gelişmeler ve ilerlemeler kaydedilmektedir. Ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden biri de sağlık alanında ulaşılan son noktadır. Başından beri milletimizin var olma, kalkınma ve gelişme mücadelesinde önemli roller üstlenen hekimlerimiz ve tüm sağlık çalışanlarımız, özveri ve inançla, meslek onuruna yakışır bir şekilde insanlığa ve ülkemize hizmet etmektedirler. İnsan sağlığını koruyarak toplumsal mutluluk ve refahı sağlamak görevini büyük bir aşkla ve şevkle yerine getiren sağlık çalışanlarımız, sağlık sistemimizin bugünlere gelmesinde en büyük pay sahibidir. Ülkemiz bugün tıp eğitimi, teknolojisi ve sağlık hizmetleri alanındaki çalışmaları, sağlıklı insan kaynağının niteliği ve sunulan sağlık hizmetinin etkinliği bakımından dünyanın gelişmiş ülkeleriyle boy ölçüşecek seviyeye ulaşmıştır.
Devletimiz, tüm vatandaşlarımızın yaşama ve maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirme hakkını her zaman korumuş, desteklemiş ve gerekli çalışmaları tam zamanında ortaya koymuştur.
Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak sağlık hizmetlerinin en üst seviyeye çıkarılması, hepimizin ortak amacıdır. Serhat şehrimizde gerçekleştirdiğimiz “insan odaklı hizmet” anlayışı çerçevesinde yapılan yeni yatırımlarla, vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerine erişimini sağlarken, Balkanların kültür ve turizm başkenti olan Edirne’yi sağlığın ve sağlık turizminin de başkenti yapmak için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. En değerli hazinemiz olan sağlığımızın öneminin kuvvetli bir şekilde hissedildiği bu günlerde, bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilinciyle, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, insanların daha sağlıklı ve daha mutlu hayat sürmesi için en zor şartlarda görev yapan başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyor, sağlıkta bugünlere gelmemizdeki katkıları için kendilerine teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyor çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı tebrik ediyor, sağlıkta bugünlere gelmemizdeki katkıları için kendilerine teşekkür ediyor, başarılı çalışmalarının devamını arzu ediyorum.” (Haber Merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir