Ulus pazarında otopark sorunu

Ulus Pazarı Esnaf Kooperatifi (UPEK) Başkanı Bülent Reisoğlu, Edirne’yi İstanbul’a hızlı trenle bağlayacak Halkalı-Kapıkule Demir Yolu Projesi çalışmaları dolayısıyla cuma günleri kurulan Ulus pazarında otopark sorununun yaşandığını dile getirdi.
Edirne’de Cuma günleri kurulan ve özellikle yurt dışından gelen turistlerin uğrak noktası haline gelen Ulus pazarında geçtiğimiz haftalara göre yoğunluk yaşanmadı. UPEK Başkanı Bülent Reisoğlu, “Ocak ve Şubat aylarının soğuk geçmesi dolayısıyla müşteri sayısında biraz azalma var. Dışarıdan gelen, Bulgaristan ve Yunanistan vatandaşlarının sayıları kış dolayısıyla ve zannediyoruz ki; depremin psikolojik etkisiyle de sayılarında azalma var. Ama Edirne içerisindeki yaşam devam ediyor. Müşterilerimiz yine pazarın içerisinden ihtiyaçlarını gidermektedirler.” dedi.
“OTOPARK SORUNU YAŞANIYOR”
Pazarın çevresinde gerçekleşen hızlı tren çalışmaları nedeniyle otopark sıkıntısı yaşadıklarını dile getiren Reisoğlu, “Pazarımızın şu anda otopark sıkıntısı var. Çevresinde hızlı tren hattının yapılması dolayısıyla inşaat çalışmaları var. Bundan dolayı otopark sorunları yaşanmakta. Bu da inşaat süreci içerisinde herhalde 1 sene gibi bir süre sonra bunlar bitince, bu sorun ortadan kalkacak ve Edirne biraz daha rahatlayacaktır. Pazarımız aynı şekilde, ucuz ve kaliteli ürünlerinin satıldığı şekline devam edecektir.” şeklinde konuştu.
“ODALAR DOLUSU ALIŞVERİŞ YAPTILAR”
Özellikle Bulgaristan’dan gelen turistlerin yılbaşı öncesinde çok fazla alışveriş yaptığını hatırlatan Reisoğlu, “Turistlerin gelişindeki eksilmenin fiyat artışından kaynaklandığını zannetmiyorum çünkü onların artık alım güçleri eskisi gibi düşük değil, yüksek alım güçleri var. Dövizin ilk arttığı dönemlerde yeteri kadar alışveriş yaptılar zaten, bavullar dolusu, odalar dolusu alışveriş yaptılar. Şimdi yaz sezonuna hazırlık yapıyorlar zannediyorum. Yine Nisan ayında Bulgaristan’dan çok ciddi şekilde müşteri akışı gelecektir.” diye konuştu. (Haber merkezi)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir