İYİ Parti’de Gören güven tazeledi

İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Serpil Balcı gören delegelerden güven oyu alarak yeniden başkan seçildi. İYİ Parti Edirne Merkez İlçe 3.Olağan Kongresi Pazar günü kente bulunan bir düğün salonunda gerçekleştirildi. Serpil Balcı Gören ile Bahar Yüknü merkez ilçe başkanlığı için yarıştı. Gören 255 oy alırken Yüknü ise 94 oy da kaldı. Tekrar başkan seçilen Gören, İYİ Parti’yi Edirne’de birinci parti yapmak için kadroların yeterli ve tecrübeli olduğunu ifade etti.
Bir düğün salonunda yapılan kongrede ‘Beyaz’ listeyle mevcut başkan Serpil Balcı Gören ‘Sarı’ listeyle Bahar Yüknü yarıştı. Üyelerden 255 oy alan Gören yeniden Merkez ilçe başkanı oldu.
Kongre saygı duruşu ve istiklal Marşının okunmasıyla başladı. Açılışta konuşma yapan Edirne İl Başkanı Serpil Tütüncü, seçimde kim kazanırsa kazansın İYİ Partinin kazanacağını ifade etti. Tütüncü, “Genel Başkanı kadın olan bir partinin kadın il başkanıyım. Ne mutlu bana ki iki adayımız da kadın. İki adaya da başarılar diliyorum. Bu kutlu yarışta kim kazanırsa kazansın sonuçta biz İYİ’ler kazanacak. Bu yarışın kaybedeni olmayacak.” Dedi.
Önceki dönem Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, parti 5 sen önce kurulduğu zaman adam bulmakta zorlandıklarını şu anda iki listenin yarışmasından mutlu olduğunu ifade etti. İYİ Partinin iktidara yürüdüğünü ki m kazanırsa kentte çok güzel hizmetler yapacağına inandığını ifade etti.
Serpil Balcı Gören, İYİ Parti’nin Türk siyasetine bir ihtiyaç olarak kurulmuş iyilik hareketi olduğunu belirtti. 25 yıllık siyasi hayatında hiç bir zaman yılmadığını, elini taşın altına koymaktan korkmadığını ifade eden Gören, . Hiçbir zaman eğilmeyen, her zaman dik bir duruş sergileyen Genel Başkanımız Meral Akşener ile beraber beş yıllık bir parti olan partimiz şu anda Türk milletinin umudu haline gelmiştir.” Dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir