Sultan II. Bayezid Külliyesi Trakya Üniversitesi İmaret Müzesi, Dr. Nevin Halıcı Yemek ve Mutfak Kültürü Ödülleri’ne layık görüldü.
Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu himayelerinde bu yıl ikincisi düzenlenen Dr. Nevin Halıcı Yemek ve Mutfak Kültürü Ödülleri sahiplerini buldu. Bu yıl ödül almaya hak kazanan 10 kişi ve kurumdan biri olan Sultan II. Bayezid Külliyesi Trakya Üniversitesi İmaret Müzesi’ni temsilen törene Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer ve Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Burak İşçimen katıldı.
Türk imaret geleneğini ve yemek kültürünü en güzel şekilde yansıtan Sultan II. Bayezid Külliyesi Trakya Üniversitesi İmaret Müzesi’nin, gastronomi alanının saygın ödüllerinden biri olan Dr. Nevin Halıcı Yemek ve Mutfak Kültürü Ödülü’nü kazanmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, “yaşayan müze” konsepti ile tarihimizin ve kültürümüzün tüm güzelliklerini ve inceliklerini yaşatmaya devam edeceklerini belirtti. (Haber Merkezi)

By admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir